Укрзалізниця

Національний перевізник пасажирів та вантажів. Компанія є одним із найбільших в Україні роботодавців та платників податків, має свої представництва за кордоном. Укрзалізниця – одна з найбільших компаній-операторів системи розподілу електроенергії та постачає її для населення, промисловості і для власних потреб.
З початком повномасштабного вторгнення в 2022 році Укрзалізниця евакуювала понад 4 млн людей, з них близько 1 млн дітей. Компанія щодня проводить евакуацію поранених військових.

Проєкти, що будуть представлені на форумі

Illustration

Соціальна постреабілітація

З початку повномасштабного війни, на базі вже діючих лікарень компанії АТ «Укрзалізниця» (м. Київ, м. Харків) запрацювали реабілітаційні відділення, де здійснюється реабілітація військових, військових ветеранів та ветеранів-залізничників зі складною травмою. Медична реабілітація у закладах здійснюється за принципом мультидисциплінарного підходу, а саме - спільна робота ерготерапевтів, психологів, неврологів, логопедів та лікарів фізичної реабілітації.
За 2 роки роботи реабілітаційних відділень, ми бачимо, що рід травми з початку 2022-го року змінився і серед причин, які призводять до набуття людиною інвалідності, на перше місце вийшла мінно-вибухова травма. Близько 35% пацієнтів після мінно-вибухових уражень набувають інвалідність, і близько 20% з них, змушені в подальшому користуватися кріслом колісним.Фахівці реабілітаційного відділення помітили, що навіть при виконанні всіх необхідних лікувальних заходів, правильного медикаментозного та психологічного ведення пацієнта та позитивній динаміці лікування, залишається серйозна потреба в соціалізації пацієнта та допомозі переходу до цивільного життя.
На разі в державі відсутні програми та спеціалізовані заклади, які допомагали б ветерану з інвалідністю здійснити перехід до звичного життя після процесу медичної реабілітації. Перед людиною постають виклики: як навчитися справлятися з перешкодами у громаді та вдома: як користуватися кріслом колісним в недоступних приміщеннях, адаптувати домашній простір з урахуванням особливості травми та як тепер взаємодіяти з членами родини.
Виходом може стати створення спеціального простору (навчального центру), де пацієнт зможе навчатися користуватися кріслом колісним відповідно до умов дорожнього покриття та перешкод, з яким він зустрічається в неадаптованому середовищі, дасть можливість пацієнту швидше адаптуватися до умов цивільно життя, а залучення родини до процесу навчання – є необхідною запорукою для психологічного комфорту та досягнення швидких результатів

Illustration

Мобільні бригади психологічної реабілітації

Війна з усіма її проявами – це довготривалий надпотужний стрес, в якому зараз живе практично все населення України. Зокрема, ворог досить часто завдає шкоди залізничній інфраструктурі, здійснюючи ракетні та артилерійські обстріли станцій, вокзалів, депо, поїздів. Так, на ряду з військовими, працівники АТ «Укрзалізниця», постійно зазнають фізичної та психологічної травматизації, особливо під час виконання посадових обов’язків, зокрема, забезпечення спроможності залізниці постачати армію всім необхідним. На перше місце, серед чинників які ведуть до важких психологічних травм та посттравматичного стресового розладу, є мінно – вибухова травма за рахунок комбінації багатьох факторів ураження.
Нами помічено, що навіть після проведеної якісної фізичної реабілітації, у пацієнтів залишається потреба в психологічній допомозі їх та їхніх сімей. Психологічна підтримка та стабілізація стану у постраждалих після мінно – вибухових уражень є необхідною складовою для повернення до звичних умов життя, правильної соціалізації та можливості знову виконувати свої службові обов’язки, особливо у стратегічній галузі. Опираючись на міжнародний досвід та досвід реабілітаційних закладів нашої країні (UNBROKEN National Rehabilitation Center), психологічний супровід при травмі повинен бути комплексним, це – спільна робота когнітивно – поведінкового терапевта, медичного психолога, невролога та психіатра. Саме комплексний підхід та взаємодія фахівців є запорукою відновлення пацієнта, стабілізації психологічного та соматичного стану, а також адаптації до звичних умов.
Компанія АТ «Укрзалізниця» може здійснювати надання фахової психологічної допомоги військовим ветеранам та працівникам, що постраждали в результаті мінно – вибухових уражень на базі власних оздоровчих закладів, здійснюючи роботу з пацієнтом групи мобільних психологів, з можливістю виїздів в регіони.

Пріоритети міжнародного співробітництва

Планування спільних програм міжнародного співробітництва з іноземними лікувальними закладами, організаціями.

Реалізація спільних міжнародних проектів для відбудови потенціалу країни

Надання необхідної допомоги в сфері консалтингу, запозичення міжнародного медичного досвіду в питаннях реабілітації та медичного відновлення

ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ

Всі представлені проекти реалізовуватимуться на базі вже діючих лікувальних та оздоровчих закладів компанії АТ "Укрзалізниця" (м.Київ, м.Хмільник). Наші заклади - це вже підготовлений простір для роботи та залучення додаткових програм та можливостей, спеціалісти закладів мають власні напрацювання та досвід, що може стати в нагоді для міжнародної співпраці.

Затверджені програми:

    Програма "Інклюзивна залізниця", що включає 3 напрямки : ● Реабілітація ветеранів залізничників. ● Працевлаштування та повернення ветерана. Доступність та інклюзивність об'єктів компанії
Illustration

Укрзалізниця

Безпалько Ольга
Директор департаменту соціальної політики

E-mail: au.vog.zu%40suonrehc.mwww.uz.gov.ua