Географічні особливості та природні ресурси громади:

  Загальна площа: 78866 ГА
  Склад громади: м. Тростянець та 38 сільських населених пунктів.
  Кількість населення: 27 831 особа
  Кількість об’єктів медичної інфраструктури:- Лікарні - 2- Амбулаторії - 6- Фельдшерські пункти – 18
  Місто Тростянець знаходиться на півдні Сумської області в 60 км від обласного центру м. Суми.
  Місто межує з наступними областями України - Харківська, Чернігівська, Полтавська.
  Через місто проходить автодорога державного значення Н12 Суми-Полтава та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області.

ПРОЄКТИ, ЩО БУДУТЬ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА ФОРУМІ

Illustration
  Орієнтовна вартість реалізації проекту: 111 000 EUR

СТВОРЕННЯ УМОВ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ КНП "ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ" ТМР В УМОВАХ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ КРИЗИ

Мета проекту – забезпечення Тростянецької міської лікарні автономним джерелом електрозабезпечення для підвищення рівня енергоефективності та екологічності закладу в умовах енергетичної кризи за рахунок облаштування сонячної електростанції загальною потужністю 80 кВт.Виходячи з реалій сьогодення та необхідних потреб місцевої системи охорони здоров’я, доцільним є питання забезпечення відповідності КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР сучасним умовам енергонезалежності, у т.ч. за рахунок встановлення на території лікарні сонячної електростанції, яка б забезпечила життєдіяльність лікарні без централізованого електропостачання. Нині, Тростянецька міська лікарня має діючу сонячну електростанцію потужністю 105 кВт, що розташована на дахах стаціонару та приміщенні колишнього дитячого відділення, але наявна потужність не покриває всі потреби медичного закладу. Тому, з метою покриття усіх потреб в електроенергії, у рамках проекту передбачається облаштування сонячної електростанції загальною потужністю 80 кВт, що буде розміщена на дахах будівлі поліклінічного відділення (потужність 50 кВт) та інфекційного відділення (потужність 30 кВт).

Illustration
  Загальна вартість реалізації проекту: 822 000 EUR

ЗАВЕРШЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДАННЯ СУЧАСНИХ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ

Одним з найбільш пошкоджених об’єктів в громаді була Тростянецька міська лікарня, яку російські війська тричі обстрілювали танками та артилерією. Більше ніж 12 відділень лікарні отримали руйнівні пошкодження, деякі були досить критичними. Попри всі жахіття окупації, Тростянецька громада вистояла та кожного дня робить впевнені кроки по відновленню своєї території, у тому числі, Тростянецької міської лікарні. Наразі, не вирішеним залишається питання проведення ремонтних робіт у хірургічному, приймально-діагностичному, реанімаційному та реабілітаційному відділеннях та оснащення поліклініки лікарні.Реалізація проекту сприятиме забезпеченню належних умов для надання медичної допомоги, підвищенню якості та доступності медичних послуг для населення громади у кількості 26880 осіб, а також сприятиме сталому розвитку громади через модернізацію і оптимізацію функціонування медичного закладу.

Illustration
  Загальна вартість реалізації проекту:3 219 060 EUR

СТВОРЕННЯ СУЧАСНИХ УМОВ НАДАННЯ ЯКІСНОЇ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Мета проекту – покращення умов надання первинної медичної допомоги за рахунок проведення реконструкції нежитлової трьох поверхової будівлі загальною площею 1103,6 м.кв із збільшеннями її площі та з використанням сучасного підходу до енергоефективності громадських будівель та високоякісного рівня надання медичних послуг.
Цілі проекту:1. Забезпечення належних умов для надання медичної допомоги 26 880 мешканцям громади, зокрема за рахунок поліпшення доступності та якості послуг.2. Створення сучасного та функціонального медичного закладу площею 2012,39 м.кв, який відповідає сучасним стандартам та потребам громади.3. Використання сучасних технологій та підходів для зниження споживання енергії та оптимізації витрат на утримання будівлі.

Illustration
  Загальна вартість реалізації проекту:4 600 000 EUR

СТВОРЕННЯ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНОГО РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ВОДОЛІКУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

Пропонований проект направлений на відновлення фізичного та ментального здоров’я осіб, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації через створення та забезпечення безперебійного функціонування реабілітаційного відділення на базі Тростянецької міської лікарні.Ключові аспекти щодо необхідності функціонування реабілітаційного водолікувального комплексу загальною площею 1838,17 м.кв., що включає в себе кабінети масажу, процедурні кабінети, кімнати мануальної терапії та лімфодренажу, басейн, лікувальний СПА та басейн з гідромасажем. Нині, у Тростянецькій громаді є наявний попит населення на даний вид медичних послуг та реабілітації військових, які на даний час проходять реабілітацію у Тростянецькій міській лікарні. Проблема відсутності у громаді медичних установ, які б надавали послуги з реабілітації є викликом для сфери охорони здоров’я у громаді в умовах післяокупаційного та воєнного стану. Очікується, що реабілітаційний центр вміщуватиме в собі поверхове (вертикальне) та горизонтальне (в межах одного поверху) зонування та матиме два поверхи загальною площею - 1838,17 м.кв. Перший поверх за основним призначенням виконуватиме лікувально-реабілітаційну функцію. Другий поверх виконуватиме оздоровчо-відновлювальну функцію.

ПРІОРІТЕТИ МІЖНАРОДНО СПІВРОБІТНИЦТВА

Співпраця та партнерство в галузі освіти, охорони здоров'я, культури, туризму та економічного розвитку

Привертання інвестицій з-за кордону для розвитку місцевої інфраструктури та бізнес-проєктів

Співпраця з іншими містами або міжнародними організаціями для обміну досвідом у сферах міського планування, управління відходами, транспорту

Зміцнення культурних зв'язків з містами-побратимами або партнерами для обміну мистецтвом, культурними подіями та виставками

ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ

  Розвиток промислового парку "Тростянець". На території промислового парку можуть бути створені підприємства харчової та легкої промисловості. Промисловий парк знаходиться поблизу до виробництва шоколаду та печива в Україні ПрАТ «Монделез Україна», що створює перспективи до співпраці.
  На території міста розташовано 6 зелених ділянок промислового призначення, що пропонуються для інвесторів. Річна орендна плата за 1 га землі коливається від 600 до 1000 доларів США. Форма передачі землі інвестору: Оренда до 49 років з правом наступного викупу. Орієнтовна вартість продажу земельної ділянки 50-70 грн. за 1 кв.
  На території громади є 8 земельних ділянок загальною площею 150 га (від 6 до 36,2 га) для будівництва сонячних та вітрових електростанцій.
  Розвиток рекреаційних зон. Громада має 6 земельних ділянок рекреаційного призначення, розташованих на берегах річки України «Ворскла» загальною площею 42,8433 га (від 1,5 га до 13,1 га).
  Можливості виробництва мінеральних вод.
  Обробка деревини та виготовлення виробів з деревини.

РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЄКТИ

Heading photo

Відновлення Тростянецької міської лікарні:

1. Облаштування лікарні сонячною електростанцією, потужністю 45 кВт, яка забезпечує роботу лабораторії. Фінансування здійснювалось за рахунок Швейцарської конфедерації в рамках впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки, сума вкладених коштів складає 2,7 млн. гривень.2. Встановлення модульної поліклініки на території Тростянецької міської лікарні. Фінансування здійснюється за рахунок коштів GIZ. Поліклініка повністю забезпечена необхідним обладнанням. За порівняно короткий термін (8 місяців) на території міської лікарні збудована сучасна поліклініка площею 450,0 м2. Її спорудження відбулося в межах проєкту «Спеціальна програма підтримки України», який фінансувався Федеральним урядом Німеччини та впроваджувався компанією GIZ.3. Встановлення сонячної електростанції на покрівлі корпусу стаціонару потужністю 63 кВт, яка забезпечує безперебійну роботу модульної поліклініки та роботу частини відділень стаціонару. Її встановлення відбулося в межах проєкту «Спеціальна програма підтримки України», який фінансувався Федеральним урядом Німеччини та впроваджувався компанією GIZ4. Капітальний ремонт з термомодернізацією інфекційного відділення Тростянецької міської лікарні. Роботи відбувається за рахунок фінансування Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ у сумі 200 тис. Євро та із залученням співфінансування Тростянецької міської ради.5. Капітальний ремонт фасаду стаціонару лікарні та поліклініки, що здійснюється за рахунок Державного фонду ліквідації наслідків збройної агресії у сумі 36 840 699 грн.6. За рахунок Швейцарської міжнародної гуманітарної організації Medair виконано ремонт двох операційних в Тростянецькій міській лікарні, сума вкладених коштів складає 1,8 млн. грн.7. За рахунок японської Міжнародної неурядової організації JAFS Japan Asian Association & Asian Friendship Society виконані роботи з капітального ремонту частини хірургічного відділення: кабінети завідувача відділення, старшої медичної м/сестри, сестри-господині; палата чистої перев’язувальної, 2 палати (післяопераційна та звичайна), службове приміщення для операційного блоку, роздягальня, ванна кімната, матеріальна кімната, кімната медичної апаратури та коридор, сума коштів складає 4,3 млн. грн.

стратегії розвиткумедичного закладу

 • 1

  Створення ефективної структури та управління на принцип доступності (амбулаторії, матеріально-технічне забезпечення, забезпечення персоналом)

 • 2

  Забезпечення кадрами, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів

 • 3

  Осучаснення сервісу, орієнтованого на потреби пацієнта, запровадження стандартів пацієнтського сервісу

 • 3

  Обладнання відкритого та комфортного простору рецепцій, впровадження медичної інформаційної системи та надання електронних сервісів

ЗАТВЕРДЖЕНІ ПРОГРАМИгромади

 • 1

  Стратегія розвитку Тростянецької міської територіальної громади до 2030 року

 • 2

  План місцевого економічного розвитку Тростянецької міської територіальної громади

 • 3

  План соціально-економічного розвитку Тростянецької міської територіальної громади на 2024-2026 роки

 • 3

  Мастер план "New Balance Trostianets"

напрямки розвитку місцевої економіки

Illustration
 • Створення сприятливого клімату для розвитку нових підприємств

 • Надання фінансової підтримки та консультацій малим бізнесам

 • Організація бізнес-інкубаторів

 • Збільшення підтримки сільських господарств та фермерських господарств

найбільші підприємства громади

Пріоритетними для розвитку є харчова та переробна промисловість. Економічну діяльність на території громади здійснюють 16 промислових та 28 сільськогосподарських підприємств, найбільшими із них є:

Illustration

ПрАТ «Монделіс Україна»

Illustration

ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»

Illustration

ТОВ “ТД Ельдорадо”

Illustration

ДП "Тростянецький лісгосп"

24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ МІСТО БУЛО АТАКОВАНО ТА ОКУПОВАНО РОСІЙСЬКИМИ ВІЙСЬКАМИ. ТРОСТЯНЕЦЬ ЗНАХОДИВСЯ В ОКУПАЦІЇ ПРОТЯГОМ 30 ДНІВ ТА БУВ ЗВІЛЬНЕНИЙ УКРАЇНСЬКИМИ ВІЙСЬКАМИ 26 БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ. ПОПЕРЕДНЯ ОЦІНКА ВЫДБУДОВИ ПОШКОДЖЕНИХ БУДІВЕЛЬ ПЕРЕВИЩУЮТЬ $ 104 МЛН.

Руйнування фельдшерсько-акушерського пункту

Тростянецька міська лікарня

Тростянецька міська лікарня – справжнє серце міста. перший заклад в Україні, який у 2017 році в результаті реформи децентралізації перейшов із системи управління МОЗ України до Тростянецької міської ради. Протягом 2018-2021 років у лікарні проведено масштабну реконструкцію.

Illustration

Тростянецька міська територіальна громада

Бова Юрій

Міський голова

Тел.: +380997900372E-mail: au.vog.adaraksim-stenaytsort%40liamУкраїна, м. Тростянець, Сумська область, вул. Миру, 6
trostyanets-miskrada.gov.ua