За підтримки:

Illustration

Фотовиставка руйнувань медичної інфраструктури україни

  • 24 ЧЕРВНЯ | 10:00-10:30 Офіційне відкриття фотовиставки

Авторами фотоматеріалів, представлених на виставці, є українські журналісти та фотокореспонденти, які перебуваючи на передовій разом з нашими військовими та лікарями, робили ці знімки від разу після російських атак по об’єктам медичної інфраструктури та машинам швидкої допомоги, які перевозили поранених. І таких фотоматеріалів, на жаль, є величезна кількість у публічному доступі.Підбірку фотоматеріалів для сьогоднішньої виставки булу здійснено силами Міністерств закордонних справ та охорони здоров’я Украйни з метою розповсюдження інформації за кордоном про жахливі злочини російських загарбників, скоєних на території України.

Illustration

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на серпень 2023 року пошкоджено 1600 об’єктів медичної інфраструктури у 591 закладі охорони здоров’я. Зокрема, 540 лікарень – зруйновані частково, а 186 – повністю. Медичні заклади, які зруйновані на понад 90%, уряд вже не планує відновлювати – ці лікарні будуватимуться "з нуля", за новими проєктами. Також було пошкоджено 753 аптеки, 52 з котрих були зруйновані повністю. Було пошкоджено 103 автомобіля Екстреної медичної допомоги, 252 – зруйновано, а 125 – захоплено загарбниками. Протягом військової агресії рф загинуло 40 медичних працівників та 112 зазнало поранення.

За оцінками МОЗ України втрати у секторі охорони здоров'я внаслідок війни вже оцінюються у 2,5 мільярди доларів США. Потреби системи охорони здоров’я у відновленні та розвитку протягом наступного десятиліття, включаючи будівництво та реконструкцію пошкоджених об’єктів медичної інфраструктури, оцінюються у 3,6 мільярда дол. США. У першу чергу відбудовуються заклади, які отримали незначні пошкодження, а також ті, де громадяни потребують медичної допомоги. Якщо це невеликий населений пункт, то питання вирішується завдяки роботі мобільних бригад екстреної медичної допомоги та встановленням модульних пунктів здоров’я у модульних лікарнях чи госпіталях.Ми дуже вдячні нашим іноземним партнерам, насамперед, уряду і громадянам Польщі, які від першого дня повномасштабного вторгнення надають всебічну допомогу Україні й українцям, зокрема, у сфері охорони здоров’я – в Польщі лікується величезна кількість поранених військових (197 потрапили до польських лікарень, 169 – повернулись в Україну, 28 – досі на лікуванні), а тимчасово переміщені громадяни отримують безкоштовну медичну допомогу (близько 3 тис. українців отримали медичну допомогу, а майже 800 перебувають на лікуванні).